تداوم دوستی و محبت

دوشنبه, ۱۱ اسفند , ۱۳۹۹
English
فارسی

طرز تهیه پای سیب

خانه » پادمهر » طرز تهیه پای سیب
طرز تهیه پای سیب

مواد لازم:
آرد 500 گرم
کره ۲۵۰ گرم
زرده تخم مرغ ۱ عدد
وانیل پادمهر یک دوم قاشق چای‌خوری
نمک ۱/۸ قاشق چایخوری
شکر ۳ قاشق غذاخوری
شیر یا آب سرد 15 قاشق غذاخوری
سیب 5 عدد
دارچین پادمهر ۱ قاشق چایخوری
جوز هندی ۱/۴ قاشق چایخوری
کره ۱ قاشق غذاخوری
آبلیمو ۱ قاشق چایخوری

مرحله اول: فر را با درجه حرارت 180 درجه سانتیگراد روشن کنید تا گرم شود. قالب مخصوص پای را با کره خوب چرب کنید. برای خمیر پای آرد را با شکر، وانیل و نمک مخلوط کنید سپس کره سرد و سفت را به تکه های کوچک ببرید و داخل آرد بریزید و با نوک انگشتان کره را با آرد مخلوط کنید. سپس شیر سرد یا آب سرد را اضافه کرده و خوب مخلوط کنید تا خمیر ترد و شکننده ای به دست آید.

 

مرحله دوم: خمیر را از اطراف به طرف مرکز ظرف جمع کنید و فشار دهید تا ذرات خمیر به هم بچسبند. در ورز دادن خمیر زیاده روی نکنید تا خمیر سفت نشود و فقط تا اندازه ای خمیر را ورز دهید که مواد با هم مخلوط شوند. حالا خمیر را به دو قسمت تقسیم کنید.

مرحله سوم: روی سطح کار ارد بپاشید. یک قسمت از خمیر را با وردنه خوب پهن کنید تا به اندازه قالب شود. حالا خمیر را ارام با وردنه بردارید و روی قالب قرار دهید. خمیر را داخل قالب خوب پهن کنید و دیواره های قالب را نیز با خمیر بپوشانید. برای اماده سازی مواد داخل پای، سیب ها را پوست گرفته و بصورت تکه های نازک برش بزنید سپس با شکر، دارچین، جوز هندی، آبلیمو و کره خوب مخلوط کنید.

 

مرحله چهارم: تمام سیب های آماده شده را داخل ظرف و روی خمیر بریزید. خمیر دوم را با وردنه خوب پهن کنید و نوارهای باریکی از آن درآورید و بصورت یکی در میان روی سیب ها قرار دهید تا حالت بافت پیدا کند. گوشه های نوارهای خمیری را به دیواره قالب بچسبانید و اضافی آن را بگیرید. یک زرده تخم مرغ را بزنید و با برس اشپزی روی خمیرها بمالید. پای را درون فری که از قبل با درجه حرارت 180 درجه سانتیگراد روشن کرده اید به مدت 30 – 40 دقیقه قرار دهید تا روی خمیر طلایی شده و پای پخته شود.

 

پس از پخت اجازه دهید پای سرد شود سپس پای سیب ترد و خوشمزه را برش بزنید و همراه با بستنی یا سس شکلاتی سرو کنید.


تمامی حقوق این سایت متعلق به صنایع غذایی پادمهر می‌باشد.