تداوم دوستی و محبت

دوشنبه, ۶ بهمن , ۱۳۹۹
English
فارسی

طرز تهیه مافین موزی

خانه » پادمهر » طرز تهیه مافین موزی
طرز تهیه مافین موزی

موز پوره شده 1 پیمانه
شکر 3/4 پیمانه
کره ذوب شده 1/2 پیمانه (یا 1/3 پیمانه روغن)
آبلیمو یا سرکه 1 قاشق چایخوری
آرد گندم یا آرد سفید 2 پیمانه
نمک 1/2 قاشق چایخوری
جوش شیرین پادمهر 1/2 قاشق چایخوری
دارچین 1/2 قاشق چایخوری
وانیل پادمهر 1/2 قاشق چایخوری
شکلات چیپسی یا گردو یا کشمش 1/2 پیمانه

 

مرحله اول: ابتدا فر را با دمای ۱۷۰ درجه سانتیگراد روشن کنید و حداقل ۱۵ دقیقه بگذارید تا گرم شود. داخل یک قالب مافین ۱۲ تایی کپسول کاغذی بچینید و آن را کنار بگذارید. دو عدد موز بزرگ یا سه عدد موز کوچک رسیده را با گوشتکوب، پوره ساز یا با پشت چنگال خوب له کنید و سپس آن را همراه با ۱/۳ لیوان آب و شکر داخل کاسه بزرگی بریزید و با هم میکس کنید. کره ذوب شده یا روغن، وانیل و آبلیمو را هم اضافه کنید و خوب هم بزنید.

 

مرحله دوم: سپس آرد، جوش شیرین و دارچین را با هم الک کنید و در کاسه دیگری بریزید. نصف این مخلوط را روی مواد مایع مجدداً الک کنید و به آرامی هم بزنید. سپس باقیمانده آرد را هم به همین ترتیب اضافه و مخلوط کنید. از هم زدن بیش از حد خودداری کنید. این باعث می‌شود مافین بعد از پخت پف نکند و سفت شود.

 

مرحله سوم: مایه را با یک ملاقه داخل قالب‌های آماده شده تقسیم کنید (جا برای پف کردن بگذارید). حالا شکلات چیپسی، گردو یا کشمش را روی مافین‌ها بچینید. قالب را ۱۸–۲۰ دقیقه در فر قرار دهید. زمان پخت دقیق بسته به فر شما ممکن است کمی بیشتر طول بکشد.

 

مرحله چهارم: وقتی مافین‌ها پخته شدند داخل آنها خلال دندان فرو کنید تا از پخته بودنشان اطمینان حاصل کنید. بگذارید مافین موزی بدون تخم مرغ خنک شود سپس آن را با شیر یا چای سرو کنید.


تمامی حقوق این سایت متعلق به صنایع غذایی پادمهر می‌باشد.