تداوم دوستی و محبت

چهارشنبه, ۸ بهمن , ۱۳۹۹
English
فارسی

طرز تهیه بیسکوییت دابل چاکلت

خانه » پادمهر » طرز تهیه بیسکوییت دابل چاکلت
طرز تهیه بیسکوییت دابل چاکلت

مواد لازم:
کره نرم‌شده یک دوم فنجان
شکر دو سوم فنجان
پودر کاکائو خالص یک چهارم فنجان
بیکینگ پودر پادمهر ۲ قاشق چای‌خوری
تخم مرغ ۲ عدد
آرد سه چهارم فنجان
شکلات سفید ۳۰ گرم
چیپس شکلات سه چهارم فنجان

 

مرحله اول: در یک کاسه بزرگ، کره و شکر را با همزن بزنید تا یک کرم روشن و پف‌دار درست شود. سپس پودر کاکائو و بیکینگ پودر را اضافه کنید و هم بزنید. بعد از آن، آرد و تخم مرغ را نیز اضافه کنید و با چنگال مخلوط کنید. سپس نوبت به شکلات سفید و چیپس شکلات است تا اضافه شوند. سپس روی این خمیر را بپوشانید و اجازه دهید تا ۱۰ دقیقه استراحت کند.

 

مرحله دوم: فر را روشن کنید و اجازه بدهید با دمای ۱۹۰ درجه سانتیگراد گرم شود. خمیر را به دو بخش تقسیم کنید و هرکدام را لوله کنید تا به طول 10 سانتیمتر برسد. کف سینی شیرینی پزی را اندکی چرب کنید و خمیرهای لوله شده (قرص‌ها) را با فاصله 10 سانتیمتر از هم داخل سینی قرار دهید. با دست کمی آن‌ها را فشار دهید تا اندکی تخت شوند.

 

مرحله سوم: سینی را به مدت 20 الی 25 دقیقه داخل فری که از قبل گرم شده قرار دهید. در اواخر پخت بیسکوئیت‌ها را چک کنید: یک خلال دندان داخل آن فرو کنید و اگر تمیز بیرون آمد یعنی آماده است. سینی را از فر خارج کنید و 5 دقیقه اجازه دهید تا خنک شود. سپس آن‌ها را با احتیاط به یک توری فلزی منتقل کنید و به مدت 1 ساعت اجازه دهید سرد شوند.

 

مرحله چهارم: سپس هر قرص را به قطعه‌های ۱.۵ سانتی‌متری برش بزنید و به مدت ۹ دقیقه با دمای ۱۶۵ درجه سانتیگراد اجازه بدهید بپزد. سپس آن‌ها را برگردانید تا بار دیگر به مدت ۷ دقیقه بپزد. بعد از سرد شدن، می‌توانید آن‌ها را سرو کنید.


تمامی حقوق این سایت متعلق به صنایع غذایی پادمهر می‌باشد.