تداوم دوستی و محبت

سه شنبه, ۳۰ دی , ۱۳۹۹
English
فارسی

طرز تهیه کیک هل و گلاب

خانه » پادمهر » طرز تهیه کیک هل و گلاب
طرز تهیه کیک هل و گلاب

در آموزش امروز، شیوه تهیه کیک هل و گلاب را به شما آموزش می‌دهیم؛ یک کیک خوشمزه و متفاوت، که می‌تواند تجربه کاملا جدیدی باشد!

مواد موردنیاز برای کیک هل و گلاب

آرد پادمهر – ۳ پیمانه
تخم مرغ – ۴ عدد
شیر – ۱ پیمانه
روغن – یک‌دوم پیمانه
شکر – ۲ پیمانه
هل پادمهر – ۱ قاشق چای‌خوری
گلاب – دو قاشق غذاخوری
زعفران – کم به میزان لازم
بیکینگ پودر پادمهر – ۱ قاطق غذاخوری

.

مرحله اول: در ابتدا، قالب را با روغن چرب کرده و سپس کمی آردپاشی کنید. سپس قالب را کنار بگذارید و بینیک پودر و آرد را به خوبی الک کنید. در همین مرحله، فر را روشن کنید تا به خوبی گرم شود.

.

مرحله دوم: زرده و سفیده تخم‌مرغ‌ها را از همدیگر جدا کنید. سپس سفیده تخم مرغ را با همزن بزنید تا پف کند و آن را در یخچال بگذارید. بعد از آن، زرده‌ها را با شکر ترکیب کنید تا کشدار شود.

.

مرحله سوم: در این مرحله، باید روغن، شیر، گلاب و هل را به آرامی به یکدیگر اضافه کنید تا یک ترکیب مناسب ایجاد شود. بعد از آن، به میزان لازم، زعفران به این مخلوط اضافه کنید.

.

مرحله چهارم: حالا سفیده آماده شده را در سه مرحله و به آرامی به زرده اضافه کنید و با لیسک آشپزی ترکیب کنید. بعد از این مرحله، آرد را به آن اضافه کنید.

.

مرحله پنجم: مواد را درون قالب ریخته و سپس به مدت ۴۵ دقیقه در فر ۱۸۰ درجه سانتی‌گراد قرار می‌دهیم. دقت داشته باشید که تا ۲۰ دقیقه اول در فر را باز نکنید. بعد از گذشت ۴۵ دقیقه، می‌توانید با استفاده از یک خلال‌ دندان پخته بودن کیک را بررسی کنید. بعد از اطمینان از پخته بودن کیک، اجازه بدهید تا چند دقیقه ابتدایی را در فر سرد شود و سپس آن را خارج کنید.


تمامی حقوق این سایت متعلق به صنایع غذایی پادمهر می‌باشد.